Lunety myśliwskie

Luneta celownicza Vortex Razor HD LHT 3-15x50 30 mm AO G4i BDC

Nowość
Darmowa wysyłka
Luneta celownicza Vortex Razor HD LHT 3-15x50 30 mm AO G4i BDC
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 7 300,00 PLN 5 934,96 PLN netto
Producent: Vortex Optics
Status: dostępny od zaraz
Dostępność: 9
Wysyłka: darmowa (przedpłata)
Opis

Vortex Razor LHT 3-15x50 30 mm AO G4i BDC to ultralekka luneta myśliwska, bezkonkurencyjna w tym przedziale cenowym, wyposażona w podświetlaną siatkę G4i BDC, boczną regulację paralaksy oraz zaawansowany układ optyczny HD z powłokami XR, które gwarantują jasny i klarowny obraz nawet o zmierzchu.

Vortex Razor LHT 3-15x50 30 mm AO G4i BDC to najnowszy celownik myśliwski, z systemem optyki HD, oraz uniwersalnym powiększeniem 3-15×, umożliwiającym strzelanie na dużych odległościach.

Idealna optyka dla myśliwego

Wzmocniony tubus 30 mm, wykonano z jednego kawałka aluminium lotniczego 6061-T6, gwarantując w ten sposób wytrzymałość na odrzut, korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Celownik waży jedynie 580 g, co czyni go jednym z najlżejszym w tej klasie optyki.

Anodowany tubus ma bardzo trwałe antyrefleksyjne wykończenie, zapobiegające rysowaniu i wycieraniu powierzchni

Precyzyjne uszczelnienie i wypełnienie optyki gazem, całkowicie eliminuje problem wewnętrznego parowania soczewek oraz zapewnia ochronę klasy IPX7, w efekcie luneta  jest odporna na deszcz, śnieg i zanurzenie w wodzie.

Na zewnętrznych soczewkach naniesiono twardą powłoką chroniącą przed zarysowaniami, zabrudzeniem, wilgocią i olejami. Taka budowa powoduje, że luneta może być bezpiecznie użytkowana w każdych warunkach pogodowych, bez obawy o uszkodzenie optyki.

Doskonała jakość obrazu

Vortex Razor LHT 3-15 × 50 30 mm AO G4i BDC zastosowano soczewki HD, które gwarantują niesamowitą rozdzielczość, ostrość od krawędzi do krawędzi, wyjątkowo wierne odwzorowanie kolorów oraz bardzo jasny obraz pozbawiony zniekształceń wynikających z aberracji chromatycznej.

Soczewki HD wykonano ze szkła o niskim współczynniku dyspersji, co wpływa na wspaniałą rozdzielczość i kontrast. Inną zaletą tego rodzaju szkła jest stosunkowo mała gęstość, dzięki czemu optyka jest lżejsza.

Imponującą jakość widzenia osiągnięto dzięki zastosowaniu apochromatycznego układu soczewek (system APO), który odpowiada za skupianie fal trzech długości (czerwonej, niebieskiej i zielonej) na tej samej płaszczyźnie.

Parametrem, który wyróżnia Vortex Razor LHT na tle konkurencji, jest imponująca transmisja światła, wpływająca na jasność obrazu nawet przy niekorzystynych warunkach oświetleniowych.

Wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne XR naniesiono na wszystkich powierzchniach powietrze-szkło, efektem jest bardzo jasne i czyste widzenie celu nawet przy 15-krotnym powiększeniu.

Podświetlana siatka celownicza

W lunecie Vortex Razor LHT 3-15 × 50 zastosowano siatkę celowniczą G4i BDC w drugim planie, z podświetlanym punktem celowania, który stanowi nieocenioną pomoc podczas polowania po zmierzchu lub o świcie. Siatka G4i BDC wyrażona w MRAD pozwala na szybką korektę strzału na większych dystansach.

Do włączania podświetlania i zmiany natężenia jasności służy boczny przycisk (w bębnie paralaksy), dzięki któremu obsługa tej funkcji jest instynktowna i wygodna.

Kilkustopniowy zakres regulacji podświetlania umożliwia strzelanie w różnych warunkach pogodowych i przy zmiennym oświetleniu.

Duża odległość źrenicy wyjściowej powoduje (96 mm), że wzrok strzelca pozostaje zrelaksowany, ponieważ wchodzenia w cel nie musi adaptować się do pola widzenia. Umożliwia to korzystanie z lunety osobom używającym szkieł korekcyjnych oraz chroni przed odrzutem broni dużego kalibru.

Do regulacji siatki służą blokowane bębny, kryte moletowanymi pokrywami. W lunecie zastosowano mechanizm RevStop Zero System, umożliwiający szybki przywrócenie ustawień początkowych. Dla strzelca oznacza to, że może dowolnie nanosić korekty i w każdym momencie wrócić do pierwotnego punktu zerowania.

Vortex Razor LHT 3-15 × 50 to zaawansowany celownik myśliwski, który oferuje doskonałą optykę oraz rozwiązania techniczne niespotykane w tej klasie cenowej.

Dane techniczne:

Liniowe pole widzenia na 100 m [m]

8,04-1,09

Odległość od oka [mm]

96

Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki)

jest

Powiększenie [×]

3-15

Regulacja paralaksy [m]

od 45,7 do ∞

Typ krzyża celowniczego (siatki)

G4 BDC MOA

Typ wieżyczek

zakryte

Zastosowanie (przeznaczenie)

myślistwo

Długość całkowita [mm]

338

Masa [g]

581

Średnica obiektywu [mm]

50

Średnica tubusu [mm]

30 mm (1,18″)

Elementy zestawu lunety

bateria ,

osłony przeciwsłoneczne ,

instrukcja producenta ,

zakrywki na szkła ,

ściereczka do czyszczenia optyki ,

luneta

Okres gwarancyjny

Dożywotnia gwarancja VIP* firmy Vortex Optics

Parametry
Podstawowe
Elementy zestawu lunety:bateria, osłony przeciwsłoneczne, instrukcja producenta, zakrywki na szkła, ściereczka do czyszc
Okres gwarancyjny:Dożywotnia gwarancja VIP* firmy Vortex Optics
Podświetlenie krzyża celowniczego (siatki):jest
Regulacja paralaksy [m]:od 45,7 do ∞
Producent:Vortex Optics, USA
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy