Wiatrówki długie

Wiatrówka Diana PCP Stormrider 5,5 mm Ek < 17J

Promocja
Nowość
Bestseller
Darmowa wysyłka
Wiatrówka Diana PCP Stormrider 5,5 mm Ek < 17J
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 860,00 PLN 699,19 PLN netto
Stara cena: 919,00 PLN 747,15 PLN netto
Producent: Diana
Status: dostępny od zaraz
Dostępność: 10
Wysyłka: darmowa (przedpłata)
Opis

Diana PCP Stormrider 5,5 mm to bezkonkurencyjna w swojej klasie cenowej wiatrówka PCP, o pięknym wykonaniu i wysokiej powtarzalności strzałów.

Diana PCP Stormrider to bezodrzutowy karabinek, który pozwala każdemu zapoczątkować przygodę ze światem profesjonalnego strzelectwa pneumatycznego.

Osada o pięknym wykończeniu została wykonana z olejowanego drewna bukowego. Na chwycie pistoletowym oraz w przedniej części łoża naniesiono kratkowanie, które poprawia chwyt karabinka oraz nadaje mu eleganckiego charakteru. Łoże o szerokości 38 mm, cechuje się bardzo smukłą i lekką linią ( ciężar całkowity 2,3 kg), dzięki czemu mogą z niego wygodnie strzelać dzieci oraz Panie. Kolba Monte Carlo z wysoką baką policzkową umożliwia korzystanie z dowolnych celowników optycznych oraz zapewnia wygodny skład osobom prawo i leworęcznym. Na zakończeniu kolby znajduje się miękka gumowa stopka, która pozwala na wygodne i stabilne oparcie karabinka o ramię.

Karabinek został wyposażony w gwintowaną lufę o długości aż 480 mm, co ma znaczący wpływ na celność i powtarzalność strzałów. Na zakończeniu lufy znajduje się tłumik dźwięku obniżający odgłos wystrzału oraz pełniący rolę bazę montażowej dla muszki. Wiatrówka Diana PCP Stormrider jest wielostrzałowa dzięki zastosowaniu obrotowego, aluminiowego magazynka o pojemności 7 śrutów. Po wsunięciu magazynka do zamka, zostaje on zabezpieczony magnetycznie. Do przeładowania śrutu służy boczna dźwignia (podobnie jak w sztucerach). Repetowanie odbywa się płynnie i szybko, nie wymagając nawet odrywania oczu od celu. W zestawie oprócz 7 strzałowego magazynka, znajduje się również magnetyczna wkładka jednostrzałowa. Dzięki niej mamy pewność, że śrut zostanie prawidłowo wprowadzony do komory, bez obaw o jego zniekształcenie lub zacięcie. Do strzelania zalecamy wyłącznie śrut diabolo półokrągły oraz płaski.

Diana PCP Stormrider 5,5 mm jest zasilana za pomocą sprężonego powietrza magazynowanego w stalowym kartuszu o pojemności 100 cm3. Kartusz napełniony do maksymalnego ciśnienia 200 Bar, pozwala oddać około 80 strzałów o wyrównanej prędkości początkowej 290 m/s. Zintegrowany manometr służy do odczytu ciśnienia w kartuszu, dzięki czemu wiemy jakim zapasem powietrza dysponujemy. Do przetaczania powietrza otrzymujemy szybkozłączkę z mocowaniem na wtyk.

Diana PCP Stormrider 5,5 mm wykorzystuje jednooporowy mechanizm spustowy o ciężarze około 1,3 kg. W efekcie spust karabinka jest miękki, doskonale wyczuwalny i przewidywalny, co znacząco wpływa na precyzję i powtarzalność strzałów. Za bezpieczeństwo odpowiedzialny jest bezpiecznik manualny, wygodnie ulokowany w obrębie kabłąka. Karabinek posiada mechaniczne przyrządy celownicze w postaci muszki oraz regulowanej w dwóch płaszczyznach szczerbinki. Szyna 11 mm umożliwia montaż wybranego celownika optycznego, w tym celu należy uprzednio zdemontować szczerbinkę.

Diana PCP Stormrider 5,5 mm to budżetowy karabinek PCP o wysokiej estetyce i jakości wykonania, zapewniający dużą precyzję i powtarzalność strzałów na długich nawet dystansach.


------------------------
Produkt wymaga oświadczenia o pełnoletności. Podczas kupna tego towaru, klient oświadcza, że ukończył 18 lat.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o broni i amunicji (Dz. U. 2003 Nr 52 poz. 451), wszystkie wiatrówki (zarówno z lufa gwintowana, jak i z lufą gładką) o energii pocisku poniżej 17J (dżuli), dostępne są w Polsce od 1 stycznia 2004 roku BEZ ZEZWOLENIA dla osób pełnoletnich.

Parametry
Podstawowe
Ilość szyn montażowych:1
Ilość bezpieczników:1
Typ szyny:11 mm (dovetail)
Okres gwarancyjny:24 miesiące
Kaliber [mm]:5,5
Typ zabezpieczenia:bezpiecznik manualny
Odrzut:brak
Możliwość zamontowania:celownik optyczny
Typ śrutu:diabolo
Wykończenie kolby/osady:drewno
Magazynek:jest
Typ zasilania:PCP
Klasa celności:precyzyjna
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy